Locust
Marzyłeś kiedyś by skoczyć ze spadochronem? Jeśli tak, to jest duża szansa, że na którymś z etapów tego procesu, trafisz do systemu Locust. Jest to aplikacja internetowa, ułatwiająca sprzedaż, zarządzanie i obsługę skoków na strefach spadochronowych w całej Polsce.
Technologie główne
O projekcie
Naszym zadaniem było stworzenie aplikacji ułatwiającej proces zarządzania skokami spadochronowymi z kontami użytkowników o różnych poziomach dostępu. Od dostępnej dla każdego odprawie na skok, przez rejestrację voucherów dla zewnętrznych sprzedawców, po zarządzanie skokami, sprawdzanie certyfikatów, czy wynajem sprzętu dla zaawansowanych skoczków.
Wdrożona przez nas aplikacja pozwala też strefom zrzutu układać wyloty, przypisywać skoczków do instruktorów, informować użytkowników o zmianach i wiele innych działań, które sprawiają, że każdy może spełnić marzenie o lataniu.
Technologie poboczne
Podczas pracy przeszliśmy przez etapy warsztatów, procesu kreacji, opracowania makiet, projektowania designu kończąc wdrożeniem i publikacją aplikacji na dedykowanej infrastrukturze.
Wyzwania
- Zaprojektowanie przejrzystej ścieżki dla użytkowników o różnych poziomach dostępu, od nowicjuszy po zaawansowanych skoczków
- Prosty proces rejestracji i logowania użytkowników
- Zapewnienie płynnej pracy aplikacji w okresach wzmożonego ruchu, szczególnie w szczycie sezonu
Rozwiązania
- Aplikacji dostosowuje widok do poziomu doświadczenia użytkownika. Nowicjusze otrzymują uproszczony interfejs z podstawowymi funkcjami, takimi jak odprawa przed skokiem i rejestracja, podczas gdy zaawansowani skoczkowie mają dostęp do bardziej złożonych funkcji.
- Wykorzystanie kodu SMS optymalizuje proces rejestracji i logowania, umożliwiając szybki dostęp do konta, szczególnie dla użytkowników korzystających z aplikacji na strefie spadochronowej.
- Aby zapewnić elastyczność i skalowalność systemu, zastosowaliśmy architekturę mikrousług. Dzięki temu możliwe jest niezależne zarządzanie i rozwijanie poszczególnych funkcji bez wpływu na resztę systemu.
Proces
Warsztaty
Analiza głównych założeń projektu, zdefiniowanie kluczowych funkcji, opracowanie architektury oraz dobór odpowiednich technologii.
Makiety UX / Design
Opracowanie struktury serwisu, kluczowych ścieżek interakcji oraz modułów. Zaprojektowanie estetycznego i funkcjonalnego interfejsu, spójnego z identyfikacją wizualną.
Programowanie
Wdrożenie modułów na podstawie designów, integracja z systemem CMS, implementacja zaplanowanych funkcji oraz optymalizacja.
Publikacja / Utrzymanie
Przygotowanie, dostarczenie i utrzymanie środowisk roboczych oraz produkcyjnych. Bieżące wsparcie, monitorowanie oraz rozwój rozwiązania, obejmujące wprowadzanie nowych funkcjonalności i ulepszeń.
Przy pierwszym kontakcie z danym modułem, klient dostaje krótki onboarding z informacjami o tym jak korzystać z najważniejszych funkcji.
Aplikacja zawiera zaawansowany moduł finansowy, pozwalający użytkownikom i podwykonawcą na samodzielne bezgotówkowe rozliczanie usług.
Zastosowanie odpowiedniej architektury pozwala w łatwy sposób skalować i dostosowywać aplikację, np. do obsługi odpraw na kioskach samoobsługowych.